Pár aktuálních informací o mně

Odpovědi na to kdo jsem, co jsem dělal, na čem právě dělám a na co se chystám. :)

O tvorbu webových stránek a aplikací se zajímám již 13 let. Specializuji se na programování v PHP s využitím Nette Frameworku. Při své tvorbě kladu důraz především na čistotu, použitelnost a dostupnost aplikace s cílem zvýšit uživatelům jejich online zážitek. Fantazii se meze nekladou a podle mě by tomu tak mělo být i na Internetu.

Mojí velikou vášní je programování v PHP s využitím všech moderních nástrojů. Miluji čistý kód a precizně nastavený continuous integration (CI) proces. Rád se učím nové technologie, které si testuji na svých VPS serverech a nasazuji je do projektů. Zajímám se primárně o dění okolo PHP komunity, také sleduji dění kolem Symfony, Doctrine a Elasticsearch.

V současné době primárně pracuji na první internetové lékárně lekarna.cz, kde mám na starost backend e-shopu, svižnost aplikace, vyhledávač a také deploy na produkci.

Za svoji programátorskou dráhu jsem poznal řadu skvělých programátorů, od kterých jsem se mohl učit nové věci. Aktuálně se nejvíce věnuji programování v Nette Framework. Již několik let používám ORM Doctrine 2, vyhledávám a analyzuji data v Elasticsearch a cachuji do Redis.

Na začátku své programátorské dráhy jsem začal vyvíjet herní server nethry.cz, na kterém jsem se učil programovat (v čistém PHP). Když jsem se dozvěděl o Nette, tak jsem do něho tento projekt přepsal a tím se učil Nette. V poslední době tento projekt již nechávám žít vlastním životem a věnuji se novému projektu ingrediomat.com. Ingrediomat je můj poměrně nový projekt a na něm si zkouším pokročilé možnosti, které nabízí Elasticsearch. V současné době pracuji na dalším novém projektu, na kterém se učím programovat aplikaci pro Android, která bude propojena přes GraphQL API s webovou aplikací a bude sloužit jako okno do rozšířené reality.

Tomáš Pilař - profilovka