Elasticsearch - Začínáme vyhledávat

Jak použít Elasticsearch na fulltextové vyhledávání?

Elasticsearch - Začínáme vyhledávat

O čem je školení?

Naučte se používat Elasticsearch od samotné instalace, přes plnění daty až po vlastní fulltextové vyhledávání. Školení začneme krátkým úvodem do problematiky vyhledávání a řekneme si, proč použít právě Elasticsearch. Následně přejdeme k samotné instalaci a základní konfiguraci. Seznámíme se s nástrojem Kibana. Ukážeme si, jak připravit mapping indexu pro data, ve kterých chceme vyhledávat. Samozřejmě si ukážeme, jak připravit vyhledávání, které se nezalekne překlepů a dokáže hledat i s pomocí synonym.

Jako bonus Vám povím na co si dát pozor, co se může stát v produkčním prostředí a co dokáží zákazníci vyhledat, když jim to nevědomky umožníte. :)

Osnova školení:

  • Seznámení s problematikou vyhledávání
  • Instalace a konfigurace Elasticsearch + Kibana
  • Základní práce se Elasticsearch
  • Základní operace v kostce
  • Vytvoření indexu
  • Plnění dat do indexu
  • Základní vyhledávání - přesná/volná shoda
  • Fulltextové vyhledávání včetně tolerance překlepů a synonym
  • Bonus: postřehy z produkce za 3 roky intenzivního používání Elasticsearch

Co je potřeba před školením:

Délka: 8 hodin
Kapacita: 4-10 lidí
Cena: 4 999 Kč
Sleva: 50% pro nepodnikající studenty denního studia

Školení probíhají v prostorách pražského Node5.

Přihlásit se na 30.01.2018


Hodnocení školení

Ze školení jsem nadšený a doufám, že teď ve firmě vydoluju budget na nasazení technologie na někaterých z našich projektů :)

Urcitě ocenuji že byly předem vytištěné prezentace, tak že si k nim mohl človek psát poznámky. Dost to ulehčí a člověk může více vnímat co říká přednášející :)

Líbila se mi i náplň a způsob podávání informací. Vše bylo v přesně takové formě, že to mělo výborný poměr teorie/praxe + praxe byla dobrá z hlesidka že si dokážu představit reálné využítí příkladů na skutečných projektech. Zároveň jsem byl rád, že přednášející byl flexibilní a suprově reagoval na podněty posluchačů (sdílení kodu online, abychom nemuseli vše otrocky přepisovat, příklady, ...)

A co se dá zlepšit? Super by bylo dát předem (aspoň 1 týden) vedět požadavky, které jsou potřeba na stroj, kde se mají zprovoznovat aplikace. Tj. jaké balíčky, prográmky, aplikace si připravit atd. My jsme např. řešlili že jsme neměli JAVU 1,8. pro elasticseach potřebnou. Takže pak najednou 6 ntb tahalo 300mb balíček, a wifi zoufala :) Ale není to nijak velký problém :) Kdyby to ale bylo dřív, tak to rozjetí na vlasatním stroji proběhne snáze a rychleji :)

Díky moc za školení, bylo to super :) Doufám, že se potkáme na nějakém dalším.

Adam J. | 30.01.2018

+ prolnutí s praxí (konkrétní problémy a jejich řešení)
+ certifikát, oběd v ceně
- malá tvrdá stolička na sezení + malý stoleček (nic hrozného)

Martin P. | 30.01.2018

+ Slyšela jsem mnoho věcí :-)
+ Přestavení a vysvětlení funkčnosti služby ElasticSearch
+ Bylo to super a přesně to co jsem potřeboval
+ Hlubší znalost ES, práce s Kibanou
- Pravidelnější přestávky

Navazující školení

Elasticsearch - Pokročilé vyhledávání

Ukážeme si, jak připravit pokročilé vyhledávání přes Elasticsearch, které bude užitečné pro zákazníka, ale zároveň bude podporovat business firmy. Představíme si možnosti, jakými se dají ovlivňovat výsledky vyhledávání s ohledem na přesnost, ziskovost, ale také výkon. Naučíme se vyhledávat česky s pomocí slovníku, bez diakritiky i s překlepy a to včetně určování vah důležitosti. Ukážeme si, jak se dá pomocí Kibany připravit přehledný dashboard s užitečnými grafy. Zároveň si vytvoříme reálný vyhledávací dotaz, který bude zohledňovat požadavky zákazníka a naučíme se efektivně pracovat s daty. Zobrazit detail školení